Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie projektowania, budowy i serwisu prywatnych schronów klasy premium.

Wydawać by się mogło, że schrony to relikt minionej epoki. Nic bardziej mylnego. Nie tylko w Polsce, ale i całej Europie każdego roku przybywa nowych schronów. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Obawy o bezpieczeństwo militarne, polityczne i gospodarcze sprawiają, że mieszkańcy poszukują alternatywnych form ochrony zdrowia, życia i majątku. Temu właśnie mają służyć bunkry. Budowane pod domami mieszkalnymi i siedzibami firm. Przeznaczone do indywidualnego korzystania przez jego mieszkańców lub większe schrony pod budynkami firmowymi lub obiektami rządowymi. Stanowią jeden z nielicznych sposobów na schronienie się w przypadku ataku militarnego, pandemii nowego wirusa jak również użycia broni masowego rażenia. Do budowy bunkrów wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, dlatego budujemy niezawodne i bezpieczne schrony.

Czy jest Ci potrzebny schron?

budowa schronu w systemie zaprojektuj i wybuduj

Wszyscy znamy powiedzenie "Mój dom moja twierdza". Ale czy czujesz się bezpiecznie w miejscu, w którym mieszkasz? Czy jesteś spokojny o bezpieczeństwo swoich bliskich? Na to pytania musisz odpowiedzieć samodzielnie. Jeśli tak i nie widzisz powodów do tego, aby czuć się zagrożonym, to wizja budowy schronu na pewno nie jest Ci bliska. Jeśli jednak jesteś świadom niepewnej sytuacji na świecie, doskonale zdajesz sobie sprawę z realnych zagrożeń. Działania militarne, użycie broni biologicznej lub chemicznej, to wbrew pozorom nie scenariusz science-fiction, ale aktualne zagrożenia naszej cywilizacji. Czy można się przed nimi bronić?Oczywiście że tak. Jedna z niewielu skutecznych metod to własny schron. Samodzielna budowa bunkra jest dość trudne. Bunkier to nie tylko beton, pokryty kilkudziesięcioma metrami ziemi, jak się powszechnie uważa. Najtrudniejszą częścią budowy bunkra jest jego wykończenie i zapewnienie jak najdłuższego przetrwania w nim dla człowieka. Ważne jest aby zrozumieć że budowa wszelkich podziemnych konstrukcji wymaga odpowiedniego doświadczenia i wiedzy. Tylko osoby z doświadczeniem przy tego typu projektach mogą zagwarantować maksymalną funkcjonalność schronu. Budowa prywatnego schronu stopniowo przechodzi z kategorii „egzotycznych” do popularnego rodzaju usług. W budowie bunkra jest wiele niuansów. Tworzymy nowoczesne rozwiązania w budowie prywatnych bunkrów i schronów. Zwracając się do profesjonalistów, możesz być pewien, że wszystkie opracowane rozwiązania techniczne będą zgodne z zatwierdzonymi standardami. Z nami nie będziesz musiał myśleć o tym, jak zbudować bunkier. My zrobimy to za Ciebie.

Dlaczego powinieneś zbudować schron?

Sądzisz że budowa schronu to dobry pomysł, jednak nie do końca uzasadniony ekonomicznie lub finansowo? Nic bardziej mylnego. Pomyśl o tym, ile będą warte pieniądze w razie pojawienia się konfliktu militarnego lub globalnej pandemii nieznanego wirusa? Pamiętaj o tym, że wraz z wystąpieniem konfliktu zbrojnego, cały system informatyczny banków może ulec wyłączeniu. Wraz z nim stracisz dostęp do swoich kont bankowych, a one same mogą zostać wyzerowana. W ciągu kilku minut każdy z nas może stać się bankrutem. Co nam wówczas pozostanie? Oczywiście tylko to, co mamy wokół siebie. Jeśli jedną z tych rzeczy będzie schron, możesz mówić o prawdziwym szczęściu i mieć rzeczywiste szanse na przeżycie. Oferujemy schrony w systemie Projektuj i Buduj dla osób prywatnych, firm i instytucji państwowych.
Ochrona zdrowia i życia
Schrony które projektujemy i budujemy spełniają wszystkie wymogi, mające zapewnić przebywającym w nim osobom bezpieczeństwo na wypadek użycia broni masowego rażenia lub innych działań zbrojnych na terenie kraju.
Ochrona mienia
Schrony są również świetnym miejscem na zabezpieczenie swojego mienia: kruszcu, papierów wartościowych, cennej dokumentacji, dzieł sztuki lub innych przedmiotów, które chcemy bezpiecznie zdeponować.
Ochrona prywatności
Schron to miejsce, w którym Twoja prywatność będzie doskonale chroniona.Konstrukcja obiektu uniemożliwia podsłuchiwanie rozmów lub podglądanie mieszkańców, nawet przy użyciu najnowocześniejszych technologii.

Schron – komfort i bezpieczeństwo

Bunkier to nie tylko beton i stal ale przede wszystkie wszelkie wnętrze i niezbędne systemy pozwalające na długotrwałe użytkowanie w sytuacjach kryzysowych. Wejście do naszych schronów to drzwi stalowo - żelbetowe wylewane na placu budowy. Takie drzwi zapewniają o wiele lepszą ochronę przed promieniowaniem i ciepłem w porównaniu do drzwi stalowych. Nasze drzwi są specjalnie zaprojektowane na sytuacje awaryjne np w przypadku zagruzowania wejścia można je otworzyć do środka. Standardowo każdy bunkier wyposażony jest w jedno lub więcej wyjść awaryjnych zabezpieczonych przez podobnej klasy wrota. Wszelkie przejścia wentylacyjne na zewnątrz są zabezpieczone przez zawory przeciwwybuchowe i nadciśnieniowe. Powietrze do schronu trafia przez zawory przeciwwybuchowe chroniące przed falą uderzeniową. Ponieważ w schronie występuje nadciśnienie, zawory otwierają się przy 60Pa i zamykają się automatycznie gdy tylko wentylacja zostanie wyłączona. Chroniąc osoby znajdujące się w schronieniu przed zanieczyszczonym powietrzem z zewnątrz. Schrony wyposażamy w systemy elektryczne oczyszczania powietrza i wentylacji które w sytuacjach awaryjnych mogą przejść na ręczny tryb pracy, ciche agregaty prądotwórcze i inne systemy umożliwiające życie w zamknięciu. Projektując schrony bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki, wpływające na ich późniejsze użytkowanie. Przede wszystkim bezpieczeństwo konstrukcji, a także komfort przebywania w schronie – nawet przez kilka miesięcy lub lat. W tym celu stosujemy następujące rozwiązania:

Beton i stal

Głównym elementem konstrukcji schronów jest żelbet. Najlepsze klasy betonu konstrukcyjnego są gęsto zbrojone stalą. Nadaje im to maksymalną wytrzymałość na wstrząsy i przenoszenie dużych obciążeń

Grubość przegród

Projektujemy nasze schrony z bardzo dużym marginesem bezpieczeństwa, tak aby były wstanie wytrzymać największe wybuchy. Grube ściany są gwarancją bezpieczeństwa i długowieczności schronu.

Wentylacja

Zaopatrzenie schronu w świeże powietrze i usuwanie zużytego to podstawa. W naszych schronach korzystamy z niezawodnych Szwajcarskich systemów wentylacji wraz z systemem awaryjnym regeneracji powietrza.

Woda i ścieki

Aby możliwe było bezpieczne przebywanie w schronie, konieczne jest zaopatrzenie mieszkańców w wodę i filtracje ścieków. Nasze schrony posiadają rozwiązania, oparte na zbiornikach z wodą i studniach głębinowych.

Energia elektryczna

Budowane przez nas schrony są zaopatrzone w agregaty prądotwórcze, konieczne do wytworzenia prądu. Zasilane są paliwem, które może być bezpiecznie magazynowane w specjalnie przygotowanym miejscu. Nasze projekty w dużym stopniu opierają się o energie odnawialną jak pompy ciepła i energia solarna.

Komunikacja

Na życzenie inwestora, schron może być wyposażony w system komunikacji radiowej. Jest to jeden z najbardziej niezawodnych systemów komunikacji głosowej, wykorzystujący fale radiowe o różnym zasięgu.

Żywność

W schronach może zostać zmagazynowana żywność w ilości, pozwalającej na przeżycie kilku tygodni, miesięcy a nawet lat. Bunkier możemy wyposażyć w małe szklarnie które dadzą możliwość uprawy warzyw i grzybów. Pozwala to przygotować się na najbardziej pesymistyczny scenariusz dla świata.

Indywidualna ochrona

Bunkier można wyposażyć w osobisty sprzęt ochronny taki jak kombinezony ochronne i maski, które umożliwią mieszkańcom opuszczenia schronienia.

Jak budujemy schrony?

Proces budowy schronów składa się z kilku etapów. Podobnie jak budowa domu, tak i schron musi zostać zaprojektowany w najdrobniejszym szczególe. Aby korzystanie z niego było bezpieczne, a on zachował największą odporność na uszkodzenia, konieczne jest użycie wysokiej klasy materiałów: betonu i stali oraz zastosowanie niezawodnych technik wentylacyjnych i innych, zapewniających pełną niezależność schronu od świata zewnętrznego.
budowa schronu piwnicy pod istniejącym domem

Prace budowlane i konstrukcyjne pod istniejącymi budynkami wymagają szczególnej uwagi, wiedzy i doświadczenia. Opracowane są technologie budowlane które pozwalają praktycznie bezinwazyjne budowanie nowych powierzchni pod istniejącymi budynkami. Firma ART-BUD jest jedną z nielicznych firm na rynku Polskim zajmującą się projektowaniem i budową konstrukcji pod istniejącymi domami. Jest to jeden z kierunków naszej działalności. Budowa pod istniejącą strukturą budowlaną jest bardzo skomplikowaną i pracochłonną pracą, którą należy powierzyć wyłącznie doświadczeni i przeszkoleni specjaliści. Oferujemy profesjonalne usługi w tym zakresie.

Budowa schronu, piwnicy pod istniejącym budynkiem

budowa rezydencji z podziemnym schronem

Budowa dużej rezydencji to ogromne wyzwanie a dodając do tego jeszcze budowę prywatnego schronu klasy premium powstaje nam bardzo skomplikowane przedsięwzięcie budowlane. Dlatego pragniemy zaoferować naszym zleceniodawcą pełną pomoc w zakresie budowy w systemie Zaprojektuj, Wybuduj i Utrzymaj. Z zamiłowaniem projektujemy i budujemy budynki, które technologicznie i architektonicznie odpowiadają światowym standardom. Na bieżąco śledzimy najnowsze nowinki techniczne i budowlane. Wyposażamy budowane przez nas domy, apartamenty i schrony w rozwiązania techniczne, które dziś często są awangardą a które staną się standardem w niedalekiej przyszłości. Budynki i schrony budujemy tak aby w jak największym stopniu wykorzystywały w trakcje eksploatacji odnawialne źródła energii do ogrzewania i oświetlenia.

Budowa rezydencji pod klucz z podziemnymi schronami.


Indywidualne projekty nowoczesnych rezydencji do których możemy zaprojektować schron
Wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy ofertę budowy Twojej schronu. Dokładniejsze informacje na temat budowy i projektów można uzyskać kontaktując się z nami poprzez formularz lub telefonicznie pod numerem telefonu 696713152

Strefa Inwestora