Brazylijczycy kupują nieruchomości w Portugalii

inwestycje w Portugalii

Ponad 80 000 Brazylijczyków mieszka obecnie w Portugalii

Brazylijczycy masowo przeprowadzają się do Portugalii. Zgodnie z najnowszymi oficjalnymi danymi (2020), w Portugalii jest 81 251 Brazylijczyków , tworzą oni największą społecznością zagraniczną w kraju. Brazylijczycy coraz częściej kupują nieruchomości w Portugalii. W rzeczywistości obywatele z poza Unii Europejskiej, którzy inwestują w nieruchomości za ponad 500 000 euro, mogą uzyskać pozwolenia na pobyt i płacić stałą stawkę podatku dochodowego.Oczywiście motywacje do opuszczenia Brazylii są różnorodne.
Rząd Portugalii stworzył stronę internetową, aby ułatwić składanie wniosków o obywatelstwo Pod presją masowego przybycia Brazylijczyków Portugalia przyspiesza obecnie proces wydawania wiz z 130 000 zgłoszeń w większości przez Brazylijczyków. W tym celu rząd portugalski stworzył specjalną stronę internetową której celem jest usprawnienie składania wniosków o obywatelstwo. W 2016 r. Było tylko 136 wnioskodawców wszystkich narodowości. Podczas gdy w ubiegłym roku liczba ta wzrosła do 6348, z czego 85% to obywatele z Brazylii (5412).

Dla bogatych Brazylijczyków Portugalia jest Nowym Miami

W ubiegłym miesiącu Bloomberg opublikował nawet artykuł zatytułowany „Dla wielu zamożnych Brazylijczyków, Portugalia staje się nowym Miami”. Z drugiej strony pokazuje, jak modne wśród Brazylijczyków stało się nabywanie nieruchomości w Portugalii.
Brazylijczycy bardzo aktywni są przede wszystkim na rynku luksusowych nieruchomości w Lizbonie Biorąc pod uwagę ten trend, nie jest zaskakujące, że Brazylijczykami kieruje popytem na luksusowe nieruchomości w Portugalii. Brazylijczycy nie inwestują tylko w luksusowe nieruchomości są aktywni mają oni duży udział w rynku wynajmu mieszkań dla studentów, ponieważ studencie z Brazylia są obecnie numerem jeden wśród wszystkich studentów zagranicznych w Portugalii i stanowią 25% społeczności studenckiej.
Podatek od nieruchomości w Portugalii

Podatki i koszty zakupu nieruchomości w Portugalii

Podatki i koszty zakupu nieruchomości w Portugalii wynoszą zwykle poniżej 10% ceny nieruchomości . Gdy znajdziesz nieruchomość, która Cię interesuje, agent nieruchomości poda dokładny podział kosztów. Oto jednak zestawienie przedstawiająca główne podatki i koszty związane z nabyciem nieruchomości w Portugalii: IMT (Imposto Municipal Transações) 2% do 8% IMI (Imposto Municipal Imóveis)PO zakupie Od 0,3% do 0,5% (rocznie ) IS (Imposto de Selo) 0,8%

Podatki dla rezydentów i nierezydentów nie są takie same

Jeśli kupisz dom do zamieszkania w Portugalii to w świetle tamtejszego prawa jesteś jego rezydentem, ale jeśli nie mieszkasz w Portugalii, przez Portugalskie prawo będzie to traktowane jako Twój drugi dom. Dlaczego to ma znaczenie? Ponieważ wpłynie to na podatki od nieruchomości, które będziesz musiał zapłacić. Dotyczy to również podatków dochodowych od czynszów z wynajmu nieruchomości. Podatek ten dotyczy wszystkich inwestorów, którzy planują dokonać inwestycji w najmu nieruchomość w określonych miesiącach roku. Krótko mówiąc, podatek dochodowy od wynajmu mieszkania lub domu wynosi 25% dla rezydentów i 28% dla nierezydentów.

Kto płaci opłaty agenta nieruchomości?

W większości przypadków opłaty agenta nieruchomości pokrywa sprzedawca ! Jest to od 3% do 6% wartości transakcji (+ 23% VAT) na opłaty agenta nieruchomości od sprzedaży. Aby uzyskać więcej informacji na temat podatków i kosztów przy zakupie w Portugalii, przejdź do Idealista.pt (wiodący portal nieruchomości w Portugalii).
pośrednicy nieruchomości w Portugali

Ilu agentów nieruchomości jest w Portugalii?


W Portugalii istnieje obecnie 6 888 agencji nieruchomości i około 56 000 pośredników w handlu nieruchomościami, znanych również jako pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Dlatego średnia liczba agentów na agencję wynosi 8. W Portugalii jest 56 000 pośredników w obrocie nieruchomościami Szacunek dokonany przez ForeignBuyersWatch.com, listopad 2019 r 6 888 agencji nieruchomości Po pierwsze wiemy, że w kraju istnieje 6 888 agencji nieruchomości na dzień 29 listopada. Chociaż nie ma oficjalnej liczby agentów nieruchomości, możemy obliczyć tę liczbę. Rzeczywiście, Expresso.pt napisał, że pod koniec 2016 r. W branży nieruchomości pracowało 40 000 osób . W tym samym roku w Portugalii sprzedano 127 106 nieruchomości. Podczas gdy w 2018 r. Sprzedano 178 691 domów ( Idealista ). To daje nam dobrą wskazówkę, ilu jest pośredników w obrocie nieruchomościami, ile osób zarabia na sprzedaży domów.
Możemy więc obliczyć, że jeśli w 2016 r. W sektorze nieruchomości pracowało 40 000 osób w 2018 r. Przy 40,5% większej liczbie transakcji, szacunkowo 56 000 osób pracowało w branży nieruchomości. 8 agentów na agencję
Przy około 56 000 brokerów i oficjalnych 6 888 agencjach średnio jest 8 agentów na agencję. Jednak liczba ta może stać się nieistotna ze względu na rozwój sieci niezależnych agentów. Rzeczywiście, marki takie jak Predimed (292 agentów), IAD Portugal ( 150 agentów w regionie Lizbony, 89 w Algarve, 50 w Porto), a nawet REMAX Portugal ( 7940 agentów ) mogą zmienić tę liczbę.
Rzeczywiście, w wielu firmach agenci nie są pracownikami, ale pracownikami na samo zatrudnieniu. Dlatego w IAD Portugal znajdziesz tylko agentów. Nie agencje. W REMAX 338 agencji i 7940 agentów, co pokazuje średnią liczbę agentów na agencję wynoszącą 23,5. Co jest znacznie lepsze niż średnia 8, które znaleźliśmy wcześniej.

Dlatego powinniśmy teraz bardziej skupiać się na liczbie agentów niż na agencjach.

kredyt hipoteczny w Portugalii

Jak uzyskać kredyt hipoteczny na zakup w Portugalii ? Ponieważ zagraniczni nabywcy kupili w zeszłym roku portugalskie nieruchomości o wartości ponad 5 miliardów euro. Nabywając 35 000 portugalskich nieruchomości, wydaje się, że ważniejsze niż kiedykolwiek jest pomaganie obcokrajowcom w znalezieniu wykwalifikowanych informacji na temat hipotek, a także podatków i kosztów .

Kredyt hipoteczny w Portugalii

Strefa Inwestora