Chorwaci kupują tanie nieruchomości w Bośni i Hercegowinie

Dużo śniegu, niskie temperatury i poprawiona sytuacja gospodarcza - wszystko to sprowokowało aktywację kupujących z Chorwacji na rynku nieruchomości w Bośni i Hercegowinie.

Ale czy przyciąga ich tylko aktywny zimowy wypoczynek? Jednym z istotnych powodów jest niska cena nieruchomości. Wiele witryn jest pełnych ofert tanich domów i mieszkań. Oczywiście obiekty w górach, w pobliżu miejsc turystycznych, są szczególnie poszukiwane. Rzeczywiście wiele osób inwestuje w takie nieruchomości, ponieważ podczas odpoczynku lub podziwiać niesamowite widoki. Ale nie zawsze tak było: sytuacja zmieniła się zaledwie dwa lata temu, kiedy lokalne władze zaczęły więcej inwestować i znalazły partnerów w prywatnym biznesie narciarskim.
Jeśli chodzi o domki w górach, metr kwadratowy kosztuje się od 500 € a niedokończone domy będą kosztować od 300 € za metr kwadratowy. Takie liczby przekazują lokalne agencje nieruchomości w Hercegowinie. Popularne obszary w tym kraju to Blydinje i Kupres, które często nazywane są Alpami Hercegowiny. Wielu inwestorów jest przekonanych, że nadszedł czas na zakup nieruchomości, ponieważ ceny osiągnęły historyczne najniższe poziomy. Za około 20 000 € możesz dostać dobre mieszkanie w cenie garażu w Zagrzebiu. Ponadto kupujący z Chorwacji mogą bez problemu kupować mieszkania w 2017 r., Podpisane zostało porozumienie między tymi dwoma krajami. Wystarczy teraz dowód osobisty i pieniądze na koncie bankowym. W Ostatnim czasie tranzakcie na rynku nieruchomości w ośrodkach narciarskich są bardzo mocno wspierana przez lokalne banki.
nieruchomości w Chorwacji

Ceny luksusowych nieruchomości w Chorwacji wzrosły o 25%

Od ubiegłego roku ceny luksusowych nieruchomości wzrosły w Chorwacji o 25%. Informacje te zostały opublikowane przez chorwacki serwis informacyjny INDEXHR . Kupowane są przede wszystkim nieruchomości premium, których cena wzrosła głównie przez inwestorów zagranicznych. Firma London Consulting wykazały, że niemal wszystkie popularne wśród inwestorów nieruchomości położone są na wybrzeżu Adriatyku. W Chorwackie mieszkania premium z reguły inwestują zamożni inwestorzy z Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemiec, Czech, a także krajów skandynawskich. Najpopularniejsze z punktu widzenia inwestorów są takie regiony Chorwacji, jak Trogir, Dubrownik, Split i Primosten. Zagranicznych nabywców interesują też nieruchomości na wyspach, wśród nich największą uwagę inwestorów zewnętrznych stanowią Hvar i Brac. Eksperci zauważają, że popyt na nieruchomości premium w Chorwacji stale rośnie z każdym rokiem. Tak więc ten bałkański kraj jest korzystny pod względem inwestowania w ekskluzywne nieruchomości które zostały zaprojektowane dla wymagających klientów. To elitarny segment chorwackiego rynku nieruchomości, który musi teraz zwiększyć wolumen budownictwa. Należy pamiętać, że koszt mieszkań w Chorwacji zależy całkowicie od regionu, w którym się znajdują. Oprócz wspomnianego już Dubrownika i Splitu, drogie mieszkania znajdują się w Zagrzebiu, a także w jednym z najbardziej znanych historycznych centrów kraju w Zadarze. Jeśli ktoś jest zainteresowany tanią chorwacką nieruchomością, zawsze możesz ją znaleźć w Belovar, Vukovar i Sisak.
inwestycja w Chorwackie nieruchomości

Chorwaci są chętni do inwestowania w mieszkania


Zwiększony popyt na nieruchomości doprowadził do silnego wzrostu cen w Chorwacji , wynika przede wszystkim z faktu, że jest to jak dotąd jedna z najbardziej opłacalna inwestycja. Ze względu na brak podatku od nieruchomości w prawie chorwackim oraz dostępność państwowych dotacji na kredyty mieszkaniowe, ten kierunek inwestycji po prostu sam się sprzedaje. Mieszkańcy kraju z oszczędnościami i wolnymi środkami rozumieją, że to właśnie inwestycje w nieruchomości przyniosą najlepszy wynik i są absolutnym liderem w spektrum inwestycji. W kontekście stałego wzrostu rynku nieruchomości zainteresowanie obywateli lokatami w papiery wartościowe spółek i innymi formami inwestycji jest bardzo niskie. Nie ma również sprzyjających gruntów dla rozwoju tego kierunku inwestycji. Pod koniec 2019 r. Ceny mieszkań i innych nieruchomości wzrosły odpowiednio o 4 i 7%, co oznacza, że ​​trend ten utrzyma się w nadchodzącym roku. Ale ceny nie mogą wiecznie rosnąć, a znacznie mniejsza liczba transakcji stanowi dodatkowe potwierdzenie tego. Jednocześnie popyt na apartamenty w prestiżowych obszarach nadal utrzymuje się, a ceny za nie stale rosną. Często przyczynia się to do manipulacji ze strony agencji nieruchomości, którzy wykorzystując stały wzrost popytu na mieszkania w takich obszarach. W tak trudnej sytuacji zawsze istnieje niebezpieczeństwo kryzysu, który nastąpi wcześniej czy później. I w takich warunkach nieruchomości nabyte po sztucznie zawyżonych cenach mogą stać się w dużej mierze martwym kapitałem. Właśnie tego rozwoju wydarzeń należy się obawiać w Chorwacji.

Rynek mieszkaniowy w Chorwacji.

Rynek mieszkaniowy w Chorwacji to historia dwóch różnych, ale nie odrębnych rynków - lokalnego i zagranicznego. Na obszarach przybrzeżnych, które są popularne wśród obcokrajowców, ceny nadal rosną, podczas gdy w pozostałej części kraju nadal spadają. Jednak od 2019 r. Chorwacka gospodarka rozwija się - po głębokiej recesji trwającej 6 lat, a wzrost nieuchronnie wzmacnia rynki mieszkaniowe. Odzyskiwanie cen rozpoczęło się już w Zagrzebiu, aw najbliższych latach będziemy świadkami restrukturyzacji na lokalnym rynku.
Chorwacki rynek nieruchomości został załamany po globalnym kryzysie finansowym:
Strefa Inwestora